Fotowoltaika to, najkrócej mówiąc, technologia, która pozwala na pozyskanie prądu z energii słonecznej. Na uzysk energii możemy liczyć każdego dnia, również w dzień pochmurny i deszczowy.
Z założeniem instalacji fotowoltaicznej wiążą się powszechnie znane korzyści, przede wszystkim:
-
- znacząco zmniejszamy koszty zużycia energii elektrycznej
- stajemy się niezależni od podwyżek cen prądu
- zwiększamy wartość nieruchomości
- stosujemy ekologiczne rozwiązanie, gdyż przy takim pozyskiwaniu energii nie zanieczyszcza się środowiska (brak CO2, produktów radioaktywnych itp.)
Krótki czas zwrotu z takiej inwestycji (ok. 3-7 lat) oraz długi okres gwarancji na panele fotowoltaiczne (nawet do 30 lat), powoduje, że wiele prywatnych gospodarstw domowych już posiada instalację fotowoltaiczną. Również firmy i instytucje decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych.
Dodatkową zachętą jest możliwość skorzystania z dotacji, dofinansowań i niskooprocentowanych kredytów. Właściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z dofinansowania np. w ramach kolejnych edycji programu Mój Prąd (MP6 przedłużony do 6 marca 2025 r.) lub Czyste Powietrze. Dla prosumentów lokatorskich przygotowano program Grant OZE.
Część lub czasem całość kosztów budowy instalacji fotowoltaicznej można odpisać o podstawy opodatkowania, korzystając z Ulgi Termomodernizacyjnej.
Dzięki takiemu wsparciu finansowemu fotowoltaika jest opłacalna i dostępna dla każdego: klientów indywidualnych, właścicieli domów wielorodzinnych, spółdzielni mieszkaniowych, instytucji i firm.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.